ribes@ipa-szombathely.hu

Rattersdorf-Írottkő futás

2018. április 15., 10:00
Hegynek fel, csak fel

A Vasi Terepfutó Sorozat részeként idén 7. alkalommal került megrendezésre az Írottkő Hillclimb elnevezésű hegyi futam. A versenyen a terepfutók és terep kerékpárosok egymás mellett megférve, egyazon pályán próbáltak feljutni a csúcsra minél rövidebb idő alatt. Az idei versenyre Sándor Zsolttal érkeztem Ratterstdorfba a rajt helyszínére, ahol a rajszám átvételét követően izgatottan vártuk a verseny kezdetét. A pálya nyomvonala a tavalyihoz képest nem változott, tehát azt is ledobta volna a víz, aki csak egy laza túra keretében igyekezett volna felfelé. De ugye az akkor ott összegyűlt elvetemülteknek eszük ágában sem volt sétálni (megjegyzem sokunknál a szándék nem találkozott a valósággal) hiszen futva is szép a táj, attól nem kell félni, hogy a sebesség miatt elmosódik a kép. Bár a ritkaság számba menő lejtős részeken egyesek egész jól tudták szaporázni ügyelve arra, hogy a hagyjanak annyi helyet az ösvényen, hogy a kerékpáros sporttársak ne rajtuk keresztül hajtva szerezzenek jobb pozíciót. Frissítő pontok hiányában – jobban mondva „a forrásból lehet inni” hangzott el a pálya ismertetés során – magamra öltöttem a camelback-et, hogy mindig tudjak szürcsölni egyet ha éppen már vattát köpnék. Szóval a verseny idén sem okozott csalódást, mindenki megkaphatta azt a küzdés élményt, amiért jött. A leggyorsabb idén Fábrics Gabi volt, embertelen 1 órán belüli idővel. Ugyanennek a 12,1 km-es távnak és 741 m-es  szintkülönbségnek a leküzdésére nekem 1 óra 21 percre, míg Sándor Zsoltnak 1 óra 32 percre volt szüksége. Jutalmunk a csúcs nyújtotta szép kilátás és a versenyen szerezett tapasztalat volt.