ribes@ipa-szombathely.hu

Abért tavi horgászverseny

2015. június 06., 08:08
Jó idő, gyönyörű környezet, horgászok, halak és hattyúk

Ismét jelentős várakozás előzte meg az IPA Szombathelyi Szervezet és a ’98 Határőr Sportklub közös horgászbajnokságának idei második versenyét. A lukácsházi Abért tavon most rendeztünk a második versenyünket, a nevezők többségének nem sok tapasztalata, ismerete volt erről a horgászvízről, de ennek ellenére szép számmal gyűltünk össze a reggeli sorsoláson. Külön köszönjük a lehetőséget a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége ügyvezető elnökének, hogy a versenyt e szép vízen tarthattuk. Összesen 16 fő nevezett a versenyre, közülük 10 fő IPA tag. Az időjárás kegyeibe fogadott bennünket, s kedvező horgászidő, napsütés, enyhe szél fogadott minket, s kísérte az egész versenyt. A szél némileg befolyásolta az úszós módszer alkalmazását, de  többen mégis sikerrel vették az akadályokat.    A verseny jól indult, a fehér halak intenzíven táplálkoztak, s egy-egy amur is horogra akadt. Ők a védelmük érdekében azonnal vissza is nyerték a szabadságukat. A verseny végén a terítékből kiderült, hogy a pontyok és az amurok nem voltak igazán kíváncsiak ránk, de a szákokban szép kárászok és dévérek várták a mérlegelést. A tavat dicséri, hogy mindenki 5 kg feletti mennyiséget tudott fogni. A dobogós helyekért komoly küzdelem alakult ki. Az összesített versenyt folyamatos jó teljesítménnyel és taktikával Wehoffer János nyerte 13,78 kg eredménnyel. Az IPA értékelés nyertese Volguska Mihály lett, 11,38 kg fogással. Gratulálunk neki!

IFI: 1. Ribes Csanád

A verseny a résztvevők megítélése szerint igazán sikeres volt. Az Abért tónál szép és kulturált környezetet találtunk, s nagyon jó horgászvizet ismerhettünk meg. Az ebéd Molnár Miklós sporttársunk konyhájában készült, melyet jóízűen fogyasztottak el a résztvevők. Köszönet és hála érte!