ribes@ipa-szombathely.hu

Westbike kerékpár verseny

2018. október 14., 10:00
Országúti kerékpározás "apróbb" szervezési hibákkal

A 2018. október 14-én megrendezésre kerülő országúti kerékpározás egyéni időfutam versenyén képviseltem az IPA Szombathely Szervezetét a Westbike Időfutam Kerékpár Versenyen. A helyi, illetve szomszédos megyékből valamint Ausztriából szép számú országúti kerékpáros versenyző gyűlt össze a verseny napján, amely kezdetben csípős hideggel indult. A verseny kezdetére szép napos idő lett, igaz a déli szél mondhatni erős, viharos volt. A versenyzőket egyénileg indították a szombathelyi Király sportlétesítmény elől, majd a Jákon és Nárain át érkeztünk vissza a kiinduló ponttól kb. 100 méterre. A táv 16 km volt. És a start előtt megkezdődött a tortúra. A tervezett indítási időm előtt 5 perccel a start vonal mögött várakoztam, mikor elkezdték indítani azon személyeket, akik a tervezet szerint utánam kellett volna, hogy induljanak. Közöltem problémámat, erre azt a választ kaptam, hogy nem voltam itt időben, még kiabáltak is. Engem, illetve a véleményük szerint többi késő egyént majd a legvégén fogják indítani. Ezt még lenyeltem, természetesen a szél is viharosabbá vált idővel, örömömre. A tortúra folytatódott. Majdnem leestem a kerékpárról döbbenetemben, mikor közölték a célban, hogy 43 perc alatt teljesítettem a 16 km távot. A kézi órám illetve a kerékpáros órám is 30 perc 31 másodpercet mért és természetesen menet közben is többször rátekintettem az órára, mivel ez a verseny az idővel folyik, szomorúan konstatáltam, hogy fél percen múlott, hogy nem sikerült a saját magamnak tervezett 30 perc alatti idővel beérni. Természetesen a siralmammal elmehettem a sóhivatalba, de szerencsémre meghallotta (hozzá teszem, nem volt nehéz meghallani) és a helyszínre érkezett az az úri ember, aki indított és közölte, hogy a startom és a célba érkezésem között 30 perc telt el, nem 43. Igaz a végén 31:31 időt jegyeztek hivatalosan és nem a 30:31-et, de ezek után ez már engem nem érdekelt. A másik bosszúságot az okozta, hogy a rajtszám felvételekor közöltem, hogy mint induló az IPA Szombathelyt jegyezzék, majd miután észleltem a hiányosságot kétszeri jelzésemnek sem tettek eleget, mert az IPA Szombathely nem volt feltüntetve, csak a nevem. Minden esetre a versenyen felavatott új mezből egyértelműen látható volt, hogy az IPA Szombathely csapatát képviselem. De ezek úgy érzem kis problémák ahhoz képest, hogy az eredményhirdetést követően észlelték, hogy egyik korosztályos kategóriában nem azt díjazták, aki valóban megnyerte, hanem egy másik egyént. Ezen hibát másnap elismerték és közölték a valódi győztest azon kategóriában az interneten is.
Ha az égiek is úgy akarják jövőre is indulok a versenyen és reményeim szerint 30 perc alatti idővel érek célba. Egy biztos, én mindent meg fogok tenni! Nem úgy, mint a szervezők.