ribes@ipa-szombathely.hu

CityRun Kőszegen

2015. szeptember 20., 10:00
Városi futás történelmi környezetben

Elérkezett a szeptember és a futó eseményeket összegyűjtő oldalak csordultig vannak lehetőségekkel.  Minden szombaton és vasárnap rövidebb és hosszabb távú versenyek kínálkoznak, hogy a lelkes amatőrök önmagukat és a távot legyőzve taps és éljenzés kíséretében lépjenek át a célvonalon. Akik ilyen kihívásokra vállalkoznak és a nyugati végeken laknak szerencsések hisz az ősz különösen bővelkedik ilyen eseményekben. Az elmúlt hetekben Kőszeg városa adott otthont több futóversenynek. Volt olyan ami még csak első alkalommal (Bagoly futás) de volt olyan (História) és lesz is amely több évtizedes múltra tekint vissza (Írottkő).

Szeptember 20-án egy ilyen induló futóversenyen vettünk részt. A szervezők már ismerősök voltak, hisz ezt is a 4sport, Karakoram Túrabolt rendezte. Köszönjük, most sem csalódtunk. Az "első" csak részben igaz, mivel vasárnap már hetedik alkalommal adott otthont Kőszeg az AGRO-ALFA CITYCROSS ÉS CITYRUN Belvárosi kerékpár és futóversenynek. Idén először kiegészült az un. City Cross futással. A verseny a kerékpárosoknak épített akadályokon és útvonalon került megrendezésre, időtartama 1 óra +1 kör.  A verseny győztese az lett aki a legtöbb kört teljesítette az egy óra alatt. 1400 méteres volt a kitűzött pálya, amely kockaköves utakon át a vár göröngyös, füves árkán keresztül a szűk hátsó kerteken át vezetett vissza a már említett Fő téren felállított akadályokig.  Már a verseny előtti pályabejáró kör alatt kiderült, hogy ez nem egy egyszerű utcai futóverseny lesz. A huszonöt fős mezőnyben több nagyon jó, kiváló futó is felsorakozott a Hősök kapuja alatt 10:30-kor, de ez bennünket nem keserített el. Sándor Zsolttal együtt mindketten a versenyzők számát növeltük és a számunkra új, ismeretlen élményeket szerettünk volna átélni mivel egyikünk sem volt még hasonló versenyen. Ez sikerült is mind a ketten sérülés nélkül érkeztünk a célba 10 kör teljesítését követően ami a talaj változatosságát - kockakő, fű, bazalt, kő lépcső - tekintve szerencsésnek is mondható a Fő téri gerendákról és raklapokról nem is beszélve. A jó hangulatról a nézők és a spíker a verseny egyik rendezője Ziskó Balázs gondoskodott. De mindezekről beszéljenek azok a képek melyeket kiváló érzékkel megáldott kollégánk - és természetesen IPA tag is - Prekler János készített.