ribes@ipa-szombathely.hu

Sárvár-fürdő félmaraton

2019. március 30., 10:00
Sárvár-fürdő - de nem fürdés

Idén is megrendezésre került március 30-án a Sárvár-fürdő félmaraton, ahova már szinte kötelező jelleggel megyünk miden évben kétszer: tavasszal és ősszel. Ez az év eleji ideális futóverseny. Ez az a verseny, ahol már nem igen kell tartani a mínuszoktól, bár az időjárás még meg tudja tréfálni a futót. Az időjárás előrejelzéssel szemben nagy szerencsénk volt, mert az esőt megúsztuk, és még a nap is kisütött, szóval mondhatom, hogy ideális idő lett a versenyhez. A 21 km-es verseny szinte minden szakaszát már fejből tudjuk, ennek köszönhetően remekül meg tudjuk előre beszélni, hogy kinek mi az erőssége, és hogy ki melyik szakaszt akarja futni.  Idén a versenyen egy kicsivel szerényebb létszámmal, de annál nagyobb lelkesedéssel, és elszántsággal vágtunk bele párosban a fél maratoni távnak. A táv első – kicsivel több mint 10 km-es szakaszát – Dr.Horváth Lívia futotta remek idővel a sárvári fürdőtől indulva Ikerváron keresztül félútig; így nekem már csak folytatnom kellet az ő tempóját, megmászni a Sótonyi dombot, átfutni Sótonyon, és onnan a lejtős szakaszon befutni Sárvárra. Szerencsére minden probléma nélkül sikerült leküzdenünk a 21 km-t, és beérnünk a célba, ahol már az elmúlt versenyekhez hűen, frissítő teával és virslivel vártak minket. A verseny kezdetekor még azon tanakodtunk, hogy a hűvös időben hogyan öltözzünk fel, de a befutóra már nagyon kellemes tavaszi idő lett, és az égiek is velünk voltak a remek idő „szolgáltatással”. A versenyt végül 1:50:33 idő alatt sikerült teljesítenünk, és ezzel az idővel a váltó között a 6. helyezést sikerült megszereznünk. A szoros időbeosztásunk miatt sajnos a verseny utáni csobbanás a termálfürdőben elmaradt, de így is egy nagyon jó emlékezetes versenyt tudtunk ismét magunk mögött.